23
Aug
Sākums:17:00
|
Lielā zāle
PĀRDOTS

LNSO Vasarnīca 2020 | LNSO, Raimonds Pauls un Gija Kančeli

PROGRAMMA ŠEIT

Raimonds PAULS – klavieres
XYLEM TRIO: Oskars PETRAUSKIS – saksofons, Raimonds PETRAUSKIS – klavieres, Rihards ZAĻUPE – sitaminstrumenti
Diriģents Andris POGA

Programmā:

Gija KANČELI À la duduki
Gija KANČELI Svīta no kinomūzikas tēmām klavierēm un orķestrim, Viļņa Šmīdberga tēmu virknējums un pārlikums
Raimonds PAULS Miniatūra no cikla “Naktstauriņi” klavierēm un orķestrim, Jēkaba Jančevska pārlikums
Gija KANČELI Svīta “Hanuma” Xylem Trio un orķestrim, Riharda Zaļupes pārlikums

Pavisam jaunais Raimonds Pauls aizbrauc uz Gruziju, kur sniedz koncertu Tbilisi. Tieši ap to laiku Gija Kančeli sāk interesēties par džezu, un dzirdēt to dzīvā atskaņojumā ir īsta laime. Tā nu jau pirms vismaz sešām desmitgadēm sākās abu komponistu draudzība, ko piepildīja sajūsma vienam par otra mūziku, sirsnīgas sarunās un dalīšanās atmiņām, tikšanās vairākos ieskaņojumos un tvartā. Nu vairs atliek tikai saruna caur mūziku, kam pievienosies arī Kančeli draugi vairākās koncertprogrammās – Xylem Trio.

Klusums kā svarīgs Kančeli mūzikas elements atklājas vairākkārt, arī kontrastu un iekšējas spriedzes pilnajā À la duduki. Kinomūzika atklāj gruzīnisko dzīves plūdumu un aizgājušo laiku skanējumu, bet svītā “Hanuma” iezaigojas arī humora nots.

Papildu informāciju par festivālu "LNSO Vasarnīca" skatīt ŠEIT

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija" un VSIA "LNSO"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.