04
Aug
Sākums:18:00
|
Lielā zāle
12.00
-
15.00

Lubomyr Melnyk | Solo

Apmeklētājiem būs iespēja pirmo reizi solo koncertā piedzīvot un novērtēt īpašo Klavins Piano Manufaktúra Kft. radīto klavieru “470i” skanējumu, kad uz tā muzicēs neatkārtojamais ukraiņu izcelsmes pianists un t. s. “nepārtrauktās klaviermūzikas” flagmanis Ļubomirs Meļņiks (Lubomyr Melnyk).

Ar apbrīnojamu aizrautību un neatlaidību, kas brīžiem robežojas ar apsēstību, jau kopš 1968. gada Ļubomirs Meļņiks pārstāv un aizstāv savu klaviermūzikas valodu, kuras plūdums, šķiet, nekad neapraujas un nepārtrūkst. Vienlīdz lielu vērību pievēršot gan instrumenta skanējumam, gan harmonijām un melodismam, virtuozā klavierspēles tehnika ļauj viņam radīt virstoņus, kas jaucas, savā starpā saduras un brīžiem pat rada jaunas melodijas. Tādējādi sākotnējā kompozīcija ir pārvērtusies līdz nepazīšanai. Lai arī pazīstamāko minimālistu laikabiedrs, līdz salīdzinoši nesenai pagātnei Meļņiks tika uzskatīt par vienu no nenovērtētākajiem māksliniekiem. Nu tas ir mainījies. Pēdējos gadus Meļņika klavierspēli dzird arvien biežāk, arvien lielākās koncertzālēs un arvien vairāk ļaužu. Arī iepriekšējās viesošanās reizes Rīgā un Durbes luterāņu baznīcā bijušas klausītāju pārpilnas.

Aizvadītajā decembrī atzīmējis 70 gadu jubileju un ar izdevniecības Erased Tapes gādību klajā laidis savu jaunāko ierakstu “Fallen Trees”, Ļubomirs Meļņiks turpina koncertēt cienījamākajās koncertzālēs un atzītākajos festivālos, un svētdienas vakaru Ventspilī sola pavisam īpašu.

 

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv

Pirkt biļeti