06
Aug
Sākums:16:00
|
Lielā zāle
PĀRDOTS

Marijas Naumovas jubilejas vakars Ventspilī

Piedalās: 

Marija Naumova (vokāls)

Īpašais viesis no Francijas – ģitārists, komponists:
Sebastjens Žinjo (Sebastien Giniaux)

Kā  arī  Marijas  ilggadējie  draugi – mūziķi:
Rolands Beļevičs – taustiņi, akordeons
Norberts Skraucis – kontrabass
Andris Buiķis – sitamie instrumenti
Līga Robežniece – pavadošais  vokāls
Jegors Kovaikovs - ģitāra

 

Dziedātāja Marija Naumova šogad svin skaistu dzīves jubileju, atskatoties arī uz 30 muzikālajiem gadiem, kas pavadīti uz skatuves. Ventspils dziedātājai joprojām ir sirdī mīļa pilsēta, jo ar to saistīts tik daudz skaistu atmiņu un notikumu. Atmiņā neizdzēšams ir Eirovīzijas triumfs, kas aizsākās tieši Ventspilī. 

Īpaši Ventspilij veidotajā jubilejas vakara koncerta programmā būs retrospektīvs muzikāls stāsts, kurā izskanēs Marijas populārākās dziesmas no albumiem “Ieskaties acīs”, “Ma Voix, Ma Voie”, “Uz ilūziju tilta”. Tajās saklausāma Raimonda Paula, Nika Matvejeva, Valda Atāla mūzika ar Jāņa Petera, Māras Zālītes, Marata Samauska, Guntara Rača dziesmu vārdiem, un ne tikai. Koncertā netiks aizmirsta jaukā sadarbība ar ventspilnieci Astru Skrābani, kura radīja skaistos dziesmu vārdus franču valodā. Neizpaliks pavisam jauna skaņdarba atskaņojums, kas top Marijas īpašā jubilejas notikuma sakarā. Un, kā jau svētkos piedien, būs viesi un pārsteigumi.

Dzied Marija Naumova

Lai gan Marija jau no bērnības saistīta ar teātri un pirmā loma nospēlēta desmit gadu vecumā, pamazām priekšroka tomēr tika dota mūzikai un dziedāšanai. Viņa piedalījās dažādos jauno dziedātāju konkursos un 1998. gadā izdeva savu pirmo solo albumu ar Raimonda Paula dziesmām. Divus gadus vēlāk Naumova debitēja Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē, bet 2002. gadā ar dziesmu "I Wanna" tajā arī uzvarēja. Eirovīzijas finālkoncertā uz skatuves Tallinā dziedātāja kāpa ar pseidonīmu Marie N, apburot visus ne vien ar dziesmu, bet arī spilgto uzstāšanos un tā kļūstot par visa konkursa uzvarētāju. Tā bija pirmā un pagaidām arī vienīgā Eirovīzijas uzvara Latvijas popmūzikas vēsturē. 

Savas karjeras laikā dziedātāja izdevusi deviņus albumus ar dziesmām vairākās valodās.

Pasākumu organizē SIA "Kurzemes filharmonija", finansiāli atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.