18
Aug
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
|
Koncerta ilgums1 h 20 min.
12.00
-
18.00

MoonBach un Rēzija Kalniņa. Mēness mūzika un dzeja

KONCERTĀ PIEDALĀS
MoonBach (Irāna, Vācija) -
vijolniece Azade Magsodi (Azadeh Maghsoodi) un pianists Andis Paegle
Aktrise Rēzija Kalniņa

Īpaši koncertzālei "Latvija" veidotā programmā tiks apvienota atmosfēriska mūzika un persiešu dzeja aktrises Rēzija Kalniņa lasījumos, iepazīstot pārsteidzošas vairāku kultūru sadarbības. Skanēs Johana Sebastiana Baha tēmas ar persiešu un latviešu mūzikas improvizācijām, aizsniedzoties līdz Astora Pjacollas daiļradei un džeza aranžējumiem. Programmas mūzikas un dzejas izvēli vieno Mēness, visu vientuļo un skumjo aizstāvis, komponistu un mūzu iedvesmotājs.

Vijolniece Azade Magsodi un pianists Andis Paegle 2019. gadā izveidoja unikālu starptautisku projektu "MoonBach", lai izpildītu pazīstamus J. S. Baha (1685-1750), H. I. F. Bībera (1644-1706) un citu komponistu muzikālos kodus apvienojumā ar jaunradītiem džeza, improvizētās un eksperimentālās mūzikas elementiem. Projekta "MoonBach" izpildītās programmas iezīmē laika nozīmi mūzikā, kur dažādu gadsimtu mūzika savijas kā viena, pārkāpjot laika un telpas robežas. Programmu veidošanā tiek izmantotas astronomu Nikolaja Kopernika (1473-1543) un Johana Keplera (1571-1630) vīzijas par mūzikas un planētu sistēmas mijiedarbību, astronomiju un harmoniju. Projekta "MoonBach" veidotās programmas izceļ planētu un kosmosa ietekmi ne tikai uz komponistiem un to kompozīcijam, bet arī uz cilvēci un kultūru visos laikos. Mūziķi pulcējuši skatītājus koncertos visā Eiropā un lutinājuši mūzikas gardēžus vairākos studijas ierakstos.

Azade Magsodi (Azadeh Maghsoodi) ir irāņu izcelsmes vijolniece, kura izglītību ieguvusi Vācijā. Jau 15 gadu vecumā Azade Magsodi uzstājās Šlēsvigas Holšteinas Mūzikas festivālā, izpildot J. S. Baha dubultkoncertu un saņēma pirmo mūzikas pasaules uzmanību. Starptautiskajā karalienes Sofijas Šarlotes konkursā 2006. gadā viņai tika piešķirta pirmā vieta un īpašā balva par labāko klasiskā darba interpretāciju, kā arī 2007. un 2009. gadā viņa ieguva NDR kultūras balvu. 2010. gadā Azade Magsodi kopā ar slaveno britu vijoles virtuozu Naidželu Kenediju (Nigel Kennedy) devās turnejā Vācijā, uzstājās Berlīnes Filharmonijā un Hamburgas Laeiszhalle. Vijolniece Azade Magsodi uzstājusies kopā ar Brandenburgas Filharmonijas orķestri, Ziemeļvācijas Filharmonijas orķestri, Polijas kamerorķestri un Lībekas Jauno kamerorķestri, koncertējusi Amerikā, Itālijā, Čehijā, daudz uzstājusies radio un televīzijā.

Andis Paegle dzimis Rīgā, mācījies Em. Dārziņa mūzikas skolā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akademijā, studējis Lībekas Mūzikas augstskolā klavesīna spēli un baznīcas mūziku, studējis ērģeles pie prof. Martina Hazelbeka un meistarklasēs pie Tona Kopmana, Andreasa Markona, Olivjē Latrī, Boba van Asperensa u.c Andis Paegle ir mūzikas vadītājs Hamburgas Bargteheides luteriskajā draudzē, darbojas kā brīvmākslinieks dažādos projektos, koncertē arī kā klavesīnists un kamermūzikas partneris visā Eiropā un ārpus tās robežām. Īpašu uzmanību savā darbībā pievērš senajai mūzikai, kā arī dažādiem elektroniskiem taustiņinstrumentiem un novatoriskiem atskaņojumiem.

Rēzija Kalniņa absolvējusi Latvijas Valsts konservatorijas Teātra un kino aktieru fakultāti, vēlāk izglītību turpinājusi Režijas nodaļā. Saņēmusi dažādus apbalvojumus ("Lielais Kristaps" nominācijās "Labākā kino aktrise", "Spēlmaņu nakts" balva kā labākajai jaunajai aktrisei un vairākas nominācijas kategorijā "Labākā aktrise") par piedalīšanos izrādēs, filmās un TV iestudējumos. Rēzija Kalniņa veidojusi iestudējumus Dzintaru koncertzālē, M.Čehova Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī u.c. Rēzijas Kalniņas lolojums ir mūzikas un drāmas telpa "OratoriO", mājvieta mākslai ar koncertiem, izrādēm, performancēm greznā atmosfērā, vienmēr radot neaizmirstamu un jaunu pieredzi.

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija", pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti