30
Apr
Sākums:18:00
BEZMAKSAS

Mūzikas skola skan I Koncerta tiešraide I Sitaminstrumentālists Reinis Tomiņš

Piektdien, 30. aprīlī, plkst. 18.00  tiešsaistes koncertciklu “Mūzikas skola skan!” noslēgs sitaminstrumentālists Reinis Tomiņš, koncertmeistare - Evelīna  Jēkabsone. Skaņas translācija tiks organizēta arī Lielajā laukumā.

Tiešsaistē no koncertzāles “Latvija” izskanēs Neja Rozauro Prelūdija Nr. 1, Emanuela Sēžurnē “Koncerta marimbai un stīgu orķestrim” 1. daļa un “Koncerta vibrofonam un stīgu orķestrim” 1. daļa, Takatsugu Muramatsu skaņdarbs “Land”, Nikolā Martinčiova “Tchik”, Antonīna Dvoržāka “Slāvu dejas” nr. 8 (aranžijas Evelīna Jēkabsone), Nikolaja Rimska-Korsakova “Kamenes lidojums” un Jūdžīna Novotnija “A Minute of News”.

“Ārā pavasaris, daba mostās. Arī es esmu pamodies un mana koncerta programma iecerēta tik pat dzīvelīga, romantiska un stilistiski dažāda,” atklāj Reinis Tomiņš.

Reinis absolvējis Limbažu mūzikas skolas klavieru klasi un Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas skolas sitaminstrumentu klasi. Ventspils Mūzikas vidusskolā jaunais mūziķis apgūst sitaminstrumentu spēli un džeza klavieres. Reinis Tomiņš  ir vairāku Latvijas un starptautisko konkursu laureāts, kā arī valsts konkursa Sitaminstrumentu spēlē 1. vietas ieguvējs. Aktīvi koncertē gan kā solists, gan dažādu orķestru sastāvos. Regulāri piedalās “Ineses Galantes talanti” koncertos un festivālā “Summertime”. Atveidojis G. F. Hendeļa palīga Šmita lomu, kā arī rūpējies par muzikālo noformējumu Paula Barca izrādē “Iespējamā tikšanās” Dailes teātrī. Ar perkusiju solo piedalījies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku noslēguma koncertā “Zvaigžņu ceļā”.

Tiešsaistes koncerts, kas tiek organizēts sadarbībā ar SIA “Kurzemes filharmonija”, būs vērojams Ventspils Mūzikas vidusskolas sociālo tīklu - Facebook un Youtube -  kontos