17
Apr
Sākums:16:00
|
Lielā zāle
5.00
-
10.00

Okeāna viļņi un Mazā svinīgā mesa I Ventspils Kamerorķestris un jauktā kora "Ventspils" koncerts

Svētdien, 17. aprīlī, plkst. 16.00 koncertzālē “Latvija” jauktais koris “Ventspils”, Ventspils Kamerorķestris un solisti atskaņos koncertprogrammu “Okeāna viļņi un Mazā svinīgā mesa”. Diriģents Aigars Meri.

Koncerta pirmajā daļā pirmatskaņojumu Latvijā piedzīvos īru komponista  Sema  Perkina skaņdarbs “Waves” sitaminstrumentiem un stīgu instrumentu orķestrim. Kopā ar Ventspils Kamerorķestri to atskaņos Guntars Freibergs.

Turpinājumā skanēs itāļu komponista Džoakīno Rosīnī “Mazā svinīgā mesa” jauktā kora “Ventspils” vokālo solistu - Ingas Šļubovskas-Kancēvičas (soprāns), Ilonas Bageles (mecosoprāns), Edgara Auniņa (tenors) un Riharda Mačanovska (bass), kā arī pianistu Zanes Volbergas, Mārtiņa Zilberta un ērģelnieka Aigara Reiņa -  izpildījumā.  

Sems Perkins ir viens no redzamākajiem laikmetīgās mūzikas skaņražiem Īrijā. Skaņdarbs “Waves”, kura tapšanas procesu iedvesmojis mūžam mainīgais, brīžiem brāzmainais, brīžiem meditatīvas apceres pilnais Atlantijas okeāns, radies komponista un Īrijas Kamerorķestra ciešas sadarbības rezultātā.

Džoakīno Rosīnī “Mazās svinīgās mesas” daudzšķautņainība un izcilā melodika ir apbrīnas vērtas. Stingrā stilā ieturētas polifonas epizodes mijas ar opermūzikas stilistikas caurstrāvotiem fragmentiem. Meditatīvas  lūgšanas kontrastē ar spožām, skanīgām kulminācijām.

Mesu Rosīnī uzraksta 1863. gadā. 1864. gadā, gūstot nedalītu klausītāju uzmanību, tiek atskaņota pirmā skaņdarba instrumentācijas versija solistu kvartetam, korim, divām klavierēm un harmonijam. Jau pēc gada Rosīnī izveido mesas otro instrumentācijas variantu kamerorķestrim, kura pirmatskaņojumu pats komponists vairs nepieredz. Mūsdienās tiek atskaņotas abas skaņdarba versijas.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība

 

Pirkt biļeti