31
Okt
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
18.00
-
25.00

Porta 24 | Les Itinerantes | JMO

Les Itinérantes | Francija

Les Itinérantes dalībnieces iepazinās mūzikas teātra studijās, satiekoties ar dažādām pieredzēm senajā mūzikā, džezā un pasaules mūzikā. Tā radās vairāku stilu apvienojums, kas ansambļa repertuārā šobrīd ļāvis ietvert vienpadsmit mūzikas stilus, deviņus gadsimtus un 19 valodas. Atbilstoši savam grupas nosaukuma “Ceļotājas”, viņas ceļo no viena laika un vietas uz citu, ar balsīm radot attēlus, stāstus un sajūtas. No viduslaikiem līdz pat Edītei Piafai un korsikāņu polifonijai, trio aizrautīgi pēta bezgalīgās iespējas, ko sniedz cilvēka balss, un veidu, kā visdažādākās valodas skan mūzikā un mūsos.

JMO | Šveice, Senegāla, Izraēla

Muzikālo apvienību, kuras galvenais vadmotīvs ir stāstniecības mākslas atainojums, veido trīs mūziķi - Jan Galega Brönnimann (Šveice), Moussa Cissokho (Senegāla) un Omri Hason (Izraēla). Trio rada kutinošu spriedzi starp tradicionālo un mūsdienīgo mūziku no Āfrikas, Eiropas un Tuvajiem Austrumiem. Koras (Āfrikas arfa ar 26 stīgām) dzirkstošais skaņas efekts satiekas ar basa klarnetes siltajiem toņiem un Austrumu perkusijas instrumentiem nevainojamā mijiedarbībā. 

"Tandoula Tala" ir triju izpildītāju otrā mūzikas ierakstu albuma nosaukums. Tas mandinku valodā, kuru runā Gambijā, Mali un Senegālā, nozīmē "Nav robežu!". Dziesmas ir pašu mūziķu rakstītas un atspoguļo viņu dažādās izcelsmes. Viņu atmiņā spilgi paliekošajos koncertos trio svārstās starp maģiski meditatīviem mirkļiem un ritmiski satraucošiem augstumiem. Klausīties JMO mūziku ir neaizmirstams piedzīvojums, pateicoties dažādu mūzikas tradīciju saplūšanai vienā skanējumā, grupas unikālajam sastāvam un izdomas pilnajām melodijām un ritmiem.

Koncertu organizē SIA "Kurzemes filharmonija" ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

 

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts: kf@ventspils.lv

Pirkt biļeti