31
Okt
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
18.00
-
25.00

Porta 24 | Les Itinérantes | JMO

Pasaules mūzikas festivāls “Porta” ir dažādu kultūru, dažādu pieredžu un dažādu laikmetu kopums. 31. oktobrī festivāls “Porta” Ventspilī aicina uz pārsteidzošu trio “Les Itinérantes” (Francija) un muzikālās apvienības “JMO” (Šveice, Senegāla, Izraēla) koncertu.

JMO | Šveice, Senegāla, Izraēla

Klausīties "JMO" mūziku ir neaizmirstams piedzīvojums, pateicoties dažādu mūzikas tradīciju saplūšanai vienā skanējumā, grupas unikālajam sastāvam un izdomas pilnajām melodijām un ritmiem. Muzikālā apvienība "JMO" rada kutinošu spriedzi starp tradicionālo un mūsdienīgo mūziku no Āfrikas, Eiropas un Tuvajiem Austrumiem. Koras (Āfrikas arfa ar 26 stīgām) dzirkstošais skaņas efekts satiekas ar basa klarnetes siltajiem toņiem un Austrumu perkusijas instrumentiem nevainojamā mijiedarbībā. "JMO" galvenais vadmotīvs ir stāstniecības mākslas atainojums un to veido mūziķi - Jans Galega Brennimans (Jan Galega Brönnimann, Šveice), Mūsa Sisoho (Moussa Cissokho, Senegāla) un Omri Hasons (Omri Hason, Izraēla). Grupas otrā mūzikas ierakstu albuma nosaukums ir "Tandoula Tala". Tas mandinku valodā, kuru runā Gambijā, Mali un Senegālā, nozīmē "Nav robežu!". Dziesmas ir pašu mūziķu rakstītas un atspoguļo viņu dažādās izcelsmes. Atmiņā spilgi paliekošajos koncertos trio balansē starp maģiski meditatīviem mirkļiem un ritmiski satraucošiem augstumiem.

Les Itinérantes | Francija

"Les Itinérantes" ir unikālas trīs dziedātājas no Francijas, kuras izpilda daudzveidīgu mūziku no visiem laikmetiem, tāliem viduslaikiem līdz pat Edītei Piafai un korsikāņu polifonijai. Trio savā daiļradē aizrautīgi pēta bezgalīgās iespējas, ko sniedz cilvēka balss, un veidu, kā visdažādākās valodas skan mūzikā un mūsos. "Les Itinérantes" iepazinās mūzikas teātra studijās, satiekoties ar dažādām pieredzēm senajā mūzikā, džezā un pasaules mūzikā. Tā radās vairāku stilu apvienojums, kas ansambļa repertuārā šobrīd ļāvis ietvert vienpadsmit mūzikas stilus, deviņus gadsimtus un 19 valodas. Atbilstoši savam grupas nosaukuma “Ceļotājas”, viņas ceļo no viena laika un vietas uz citu, ar balsīm radot attēlus, stāstus un sajūtas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncertu organizē SIA "Kurzemes filharmonija" ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

 

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts: kf@ventspils.lv

Pirkt biļeti