10
Feb
Sākums:16:00
|
Lielā zāle
16.00
-
20.00

Saksofonmūzikas svētki Ventspilī | "Silvesteri Orkesteri" & Ventspils Bigbends

Piedalās
Džeza mūzikas kvintets "Silvesteri Orkesteri":
Renārs Lācis (saksofoni), Kārlis Vanags (saksofoni, flauta), Ritvars Garoza (taustiņistrumenti), Toms Poišs (basģitāra un kontrabass), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti);
Ventspils Bigbends;
Ventspils Kamerorķestris.
Diriģents Aigars Meri

Programmā
Kvinteta "Silvesteri Orkesteri" orģinālmūzika jaudīgā skanējumā

Jau ierasti februārī norisinās Saksofonmūzikas svētki, atzīmējot Ventspils bigbenda vadītāja, saksofonista un Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagoga Renāra Lāča dzimšanas dienu. Šoreiz svētku koncertā līdzās Ventspils Bigbendam pievienosies Ventspils Kamerorķestris un diriģents Aigars Meri, kā arī īpašie viesi - džeza kvintets "Silvesteri Orkesteri", kuri šogad atskatās uz 20 gadiem, kas kopā pavadīti filozofējot un muzicējot.

“Silvesteri Orkesteri” ir džeza kvintets, kas izceļas ar tikai šai grupai raksturīgu muzikālo rokrakstu un profesionāli augstvērtīgu oriģinālmūziku, uzsvaru liekot uz ritmiskām niansēm, tembru kombinācijām, krāsainu harmonisko valodu un formas īpatnībām. Ansamblis dibināts 2004. gadā un tā savdabīgais nosaukums "Silvesteri Orkesteri" radās kādas somu grupas ietekmē (“Hurmio-orkesteri”), kurai ir līdzīgs stils un priekšstats par muzicēšanu. Kvinteta kodolu kopš dibināšanas nemainīgi veido Renārs Lācis (saksofoni), Kārlis Vanags (saksofoni, flauta, kompozīcija) un Ritvars Garoza (taustiņistrumenti, kompozīcija). Toms Poišs (basģitāra un kontrabass) un Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti) sastāvam pievienojās vēlāk.

Kvinteta atskaņoto mūziku komponē un aranžē paši ansambļa dalībnieki, tādējādi veidojot “Silvesteri Orkesteri” par muzikāli eksperimentālu telpu un unikālu ideju laboratoriju, kas popularizē Latvijā radītu džeza mūziku. 2007. gadā kvintets “Silvesteri Orkesteri” ir izdevis oriģinālmūzikas albumu, kura skaņdarbus jaunā skanējumā būs iespējams dzirdēt koncertā 10. februārī. Skaņdarbu autori Kārlis Vanags un Ritvars Garoza speciāli šī koncerta sastāvam – džeza kvintetam, bigbendam un kamerorķestrim –, izveidojuši jaunas aranžijas, kas bagātinātas ar jau nobriedušāku redzējumu un virtuozitāti.

Vairāk par "Silvesteri Orkesteri" dalībniekiem šeit

Organizators: Kurzemes filharmonija SIA .

 ___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv. 

 

 

Pirkt biļeti