22
Mar
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
|
Koncerta ilgums2 daļas / 1 h 50 min
15.00
-
30.00

Sinfonietta Rīga, Vensāns Likā un Aivis Greters

Koncertzāles "Latvija" piecu gadu jubilejas koncertu sērijā izskanēs krāšņa programma ar pārdrošu ideju un jaunības enerģijas caurstrāvotiem opusiem. Tāds ir gan operiska melodisma un teatrāla dramatisma cauraustais Volfganga Amadeja Mocarta Otrais flautas koncerts, gan uz klasicisma un romantisma sliekšņa tapusī par Heroisko dēvētā Bēthovena Trešā simfonija, kuras skaņurakstos iedvesmu jaundarbam smēlies viens no spilgtākajiem latviešu jaunajiem talantiem – kormūzikas lietpratēja slavu iemantojušais mūslaiku romantiķis Jēkabs Jančevskis.


Piedalās:
Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga",
Vensāns Likā (flauta).
Diriģents Aivis Greters.


Programmā:
Ludvigs van Bēthovens Trešā simfonija Mibemolmažorā, op. 55 (“Heoriskā”),
Jēkabs Jančevskis "Trīs Bēthovena citāti" (pasaules pirmatskaņojums),
Volfgangs Amadejs Mocarts Otrais Koncerts flautai un orķestrim Remažorā, KV 314.


Starptautiski spožo karjeru uzsākušais Latvijas jaunās paaudzes diriģents Aivis Greters uzstājas ar labākajiem Eiropas orķestriem un no 2024./2025. gada sezonas būs Gēteborgas opernama galvenais viesdiriģents.
Koncerta solists Vensāns Likā (Vincent Lukas) ir viens vadošajiem Francijas flautistiem. Vensāns Likā ir slavens kā orķestra mūziķis un solo mākslinieks, uzstājies kā solists ar orķestriem Francijā un starptautiskā mērogā. 14 gadu vecumā bija viens no jaunākajiem, kas iestājies Parīzes konservatorijā un 17 gadu vecumā viņš bija pirmais franču izpildītājs, kurš uzvarēja Prāgas radio konkursā (Concertino Praga). Mūziķa karjeru sācis Tulūzas orķestrī, sešus gadus Vensāns Likā bija pasaulslavenā Berlīnes Filharmonijas orķestra mūziķis. Kopš 1994. gada viņš ir Parīzes orķestra (Orchestre de Paris) galvenais flautists, piedalījies daudzu ierakstu tapšanā kopā ar ievērojamiem mūziķiem. Vensāns Likā ir Parīzes konservatorijas profesors, kā arī pasniedz meistarklases Francijā un ārvalstīs.
Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" aizrautīgi turpina izzināt baroka un Vīnes klasicisma muzikālo mantojumu, arvien saviem klausītājiem aktualizē Jaunās Vīnes skolas un citu muzikālo strāvojumu un stilu virzienus, kā arī meklē spilgtas izpausmes mūsdienu mūzikas pasaulē. Jaunatklājēja prieks un neatturama vēlme palūkoties aiz notikumu horizonta raksturo kamerorķestri "Sinfonietta Rīga".

 

Koncertu organizē SIA "Kurzemes filharmonija" ar Ventspils valstpilsētas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti