13
Sep
Sākums:19:00
|
Mazā zāle
Drīzumā pārdošanā

Anna Wibe & Ventspils bigbends. Spectrum

Piedalās
Anna Wibe (klavieres un kompozīcija)
Linda Kanter (vokāls)
Gatis Gorkuša (trompete)
Renārs Lācis (saksofons, koncerta mākslinieciskais vadītājs)
Ventspils bigbends

Programmā
Anna Wibe "Spectrum". Pirmatskaņojums

13. septembrī komponiste Anna Wibe kopā ar Ventspils bigbendu prezentēs savu jaunāko albumu "Spectrum", kurā iekļautas īpaši bigbenda sastāvam rakstītas kompozīcijas. Tas solās būt unikāls muzikālais piedzīvojums, kas atspoguļo gan emocionālo, gan muzikālo spektru, ko Anna Wibe ir prasmīgi iepinusi savās kompozīcijās.

Jaunradītās kompozīcijas skanēs unikāli, svaigi un aktuāli, tās ir komponētas modernā džeza stilā. Programmas daudzveidīgajos skaņdarbos tiks izcelta bigbenda pūtēju grupa kā muzikāli spēcīga un tembrāli daudzpusīga vienība, ritma sekcija, klavieres ar tehniskām un ritmiskām prasmēm, kā arī talantīgie solisti ar improvizācijas brīvību un labskanību. 

Anna Wibe ir piedalījusies dažādos mūzikas projektos, gan Baltijas valstīs, gan Dānijā, Zviedrijā, Itālijā un Bangladešā. 2020. gadā ir iznācis Annas debijas CD albums "Anna Wibe - Vibes".

Soliste Linda Kanter no Igaunijas sevi ir parādījusi kā ļoti virtuozu un neparastu izpildītāju gan Baltijas valstīs, gan ārpus tām.

Trompetists Gatis Gorkuša ir viens no talantīgākajiem Latvijas mūziķiem, aktīvi koncertē ar Latvijas Radio bigbendu, "The Sound Poets" un citiem zināmiem sastāviem. 

“Cita mūzika rada jaunu mūziku”

Anna Wibe ir džeza pianiste, komponiste un klavierspēles pasniedzēja. Lai gan komponēšana bijusi klātesoša jau kopš vidusskolas laikiem, studējot Tallinas Mūzikas un Teātra akadēmijā, Anna nopietnāk pievērsās kompozīcijai. Anna stāsta, ka viņas lielākais iedvesmas avots ir citu autoru mūzika. "Jo vairāk tu klausies dažādu žanru mūziku, jo vairāk bagātinās komponēšanas valoda," viņa norāda. Anna atklāj, ka pirmo reizi, kad ieraudzījusi partitūru bigbenda sastāvam, apjukums ņēmis virsroku: “Bigbendā ir tik daudz izpildītāju, ka sākotnēji ir ļoti daudz jautājuma zīmju. Bet kā ar jebkuru lietu – tu attīsti darot, un pēc laika jau izkristalizējas savas taktikas, ko izmantot. Kļūst saprotams, kurš mūziķis un instruments pilda kuru lomu, un rakstīšana šādam sastāvam kļūst vieglāka.”

“Emociju un mūzikas plašums”

Ideja par albumu “Spectrum” [tulk. no angļu val. Spektrs] radusies jau pirms diviem gadiem. Komponiste stāsta, ka albums atspoguļo emocionālo spektru - par to, cik daudz vienlaikus var izjust viens cilvēks. Tāpat jāmin arī muzikālais spektrs, jo šajā ierakstā skaņdarbi stilistiski atšķiras. “Gan muzikāla, gan emocionāla dažādība, tāpēc arī spektrs,” skaidro Anna. Skaņdarbs "Prologue", kas iekļauts albumā, Annai Wibei atnesa pirmo vietu bigbenda kompozīciju konkursā Baltijas un Ziemeļvalstu jaunajiem komponistiem.

Albumā "Spectrum" iekļauti gan instrumentāli, gan vokāli skaņdarbi. Īpaša sadarbība komponistei izveidojusies ar dziedātāju Lindu Kanter no Igaunijas. "Mēs kopā mācījāmies Igaunijā, un man ir liels prieks, ka viņa vienmēr saka 'jā', kad viņai zvanu," stāsta komponiste. Albumā iekļauts arī skaņdarbs latviešu valodā, kur teksta autore ir pati Anna. Viņa uzsver, ka skaņdarba radīšanas procesā ir svarīgi, lai viss ir viņas pašas paveikts.

“Daudz patīkamāk ir strādāt ar draugiem, ar tuviem cilvēkiem”

Anna Wibe regulāri piedalās Ventspils bigbenda koncertos, kas palīdzējis izprast bigbenda muzikālās iespējas un bijis liels palīgs albuma ierakstīšanas procesā. "Mēģinājumos mēs daudz komunicējām un klausījāmies mūziku pauzēs. Ventspils bigbenda mūziķi daudz devuši no sevis šajā projektā," viņa norāda. Albuma ierakstīšana koncertzāles mazajā zālē deva īpašu sajūtu, jo to Anna sauc par Ventspils bigbenda mājām, uzsverot, ka šajā zālē bigbends skan īpaši labi, kas dzirdams arī ierakstā.

Īpašu pateicību Anna izsaka Ventspils bigbenda vadītājam Renāram Lācim, kurš ļoti palīdzējis albuma tapšanā un ieraksta organizēšanā. "Renārs Lācis deg par mūziku, viņš deg par bigbendu. Viņš koncentrējas uz vietējo mūziķu oriģināldarbu spēlēšanu, un pēdējā gada laikā ir izskanējušas daudzas oriģinālprogrammas. Viņš tic, un viss arī notiek. Ja tu pats netici sev, tad, man šķiet, ar Renāra ticību pietiks visiem," stāsta Anna.

 

Pirkt biļeti