21
Jan
Sākums:16:00
|
Lielā zāle
|
Koncerta ilgums2 h 30 min.
8.00
-
8.00

XX Starptautiskais bardu saiets TATJANAS DIENA Galā koncerts

Piedalās bardi no Latvijas, Igaunijas, Polijas, Vācijas, Moldovas, Ukrainas, Izraēlas, Čehijas, u.c.

 

Tradicionālā bardu saieta koncertos šogad uzstāsies autori – izpildītāji no Ventspils, Rīgas, Daugavpils, Ļvivas, Tallinas, Pērnavas, Minskas, Prāgas, Gdaņskas, Kišiņevas, Diseldorfas, Vupertāles un Maale-Adumim – tātad trīspadsmit pilsētu pārstāvji no deviņām valstīm. Koncertzālē "Latvija" 21. janvārī notiks galvenais saieta notikums - Galā koncerts.

Saietā uzaicināti piedalīties publikai zināmi bardi, kā arī autori – izpildītāji, kuri ne reizi vēl nav kāpuši uz skatuves Ventspilī. Festivāla programmas pamatā ir krievu valodā izpildītas dziesmas, tomēr gandrīz katru gadu piedalās arī kāds populārs latviešu dziesminieks un arī šis gads nebūs izņēmums. Dziesmas skanēs arī poļu valodā.

Starptautiskais bardu saiets „Tatjanas diena” notiek pateicoties Ventspils Nacionālo kultūru biedrību asociācijai un Ventspils pilsētas pašvaldības finansiālajam atbalstam.

Īpašu pateicību organizatori izsaka festivāla sponsoriem: SIA „Bucher Municipal”, SIA „Ultraplast EU”, AS „Ventspils Grain Terminal”, Pašvaldības SIA „Ventspils reiss”, AS „Diāna”, viesu namam „Martas nams”, Ventspils tūrisma informācijas centram, laikrakstam un portālam „Ventas balss”, televīzijas kanālam Re:TV un SIA „Kurzemes televīzija”.

 

Bardu saieta TATJANAS DIENA vēsture

Kad 2003.gada janvārī Ventspilī sapulcējās bardi no Rīgas, Tallinas, Pleskavas un Pērnavas, lai sveiktu savus Ventspils kolēģus radošā kolektīva piektajā pastāvēšanas jubilejā, neviens nespēja iedomāties, ka festivāls kļūs par ikgadēju pasākumu, sniedzot Latvijas publikai iespēju iepazīt desmitiem talantīgu autoru – izpildītāju daiļradi no Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Vācijas, Ukrainas, Kazahstānas, Armēnijas, Čehijas, Polijas un Izraēlas. Visā Baltijas reģionā festivāls ir nostiprinājis savu reputāciju kļūstot par vienu no spilgtākajiem pasākumiem autordziesmu žanrā.

Festivālu nācās atcelt tikai vienu reizi – 2021. gadā, uzliesmojot pandēmijai. Kopš 2013. gada festivāls notiek divas dienas un sākas ar tematisku ieskaņu koncertu Pārventas bibliotēkas amfiteātrī. Kopš 2020. gada pasākuma gala-koncerta norise pārcelta uz jauno akustisko koncertzāli „Latvija”. Gan dalībnieki, gan prese vienmēr atzīmē festivāla labo organizāciju, skaņas kvalitāti, skatuves noformējumu. Savukārt publika pirmkārt pievērš uzmanību dalībnieku sastāvam, kas pārstāv visus autordziesmu žanra stilus un virzienus augstā mākslinieciskā līmenī.

Vairāk informācijas šeit

Organizē Ventspils Nacionālo kultūras biedrību asociācija

 

Pirkt biļeti