01
Aug
Sākums:20:00
|
Lielā zāle
30.00

Steve Reich | Six Pianos

 

“Six Pianos” ir pazīstamā amerikāņu komponista Stīva Reiha 1973. gadā radītais darbs sešiem flīģeļiem. Komponēts laikā starp “Bungošanu” un “18 mūziķiem”, sākotnēji tas ticis iecerēts ar nosaukumu “Klavieru veikals”. Proti, autora ideja bija, ka to varētu atskaņot, muzicējot uz visām kādā mūzikas instrumentu veikalā atrodamajām klavierēm. Beigu beigās un kaut mazliet pazīstot komponistu un viņa radošo darbību minētajā periodā, skaņdarbs atbilst “uz iepakojuma” minētajam – to izpilda seši pianisti uz sešiem flīģeļiem, atskaņojot vienu otram pāri klātus, šķietami vienkāršus motīvus un variācijas. Notiek attīstība, taču tik lokanā un hipnotizējošā veidā, ka skaņdarba izskaņā ir skaidrs – viss ir citādi, taču mainījies nav nekas.

Darbs “Six Pianos” oriģinālajā instrumentu salikumā Latvijā tiks atskaņots pirmo reizi, koncertā uz skatuves Ventspilī muzicējot sešiem prominentiem pianistiem, komponistiem no Vācijas. Komponista, aranžētāja un izpildītāja Gregora Švellenbaha (Gregor Schwellenbach) pirms dažiem gadiem ap ieceri pulcēto mūziķu vidū ir arī Džons Kamīls Farā (John Kammel Farh), Erols Zarps (Erol Sarp, pazīstams kā dueta “Grandbrothers” mūziķis), Daniels Brands (Daniel Brandt), Pauls Friks (Paul Frick) un Kajs Šūmahers (Kai Schumacher). S. Reiha darbam izskanot vakara noslēgumā, mūziķi atskaņos arī virkni savu autordarbu dažādos klavieru salikumos.

Pie klavierēm:

Gregor Schwellenbach
John Kameel Farah
Erol Sarp
Daniel Brandt
Paul Frick
Kai Schumacher

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv

Pirkt biļeti