20
Dec
Sākums:16:00
5.00

Tiešraide | Ventspils Kamerorķestris | Ziemassvētku koncerts “Uz kurieni Tu dodies, mazais eņģeli…”

Svētdien, 20. decembrī, plkst. 16.00 Ventspils Kamerorķestris un diriģents Aigars Meri aicina uz tradicionālo Ziemassvētku koncertu “Uz kurieni Tu dodies, mazais eņģeli…”, kas šoreiz izskanēs tiešraidē no koncertzāles “Latvija”.

Tiešraide būs vērojama interneta vietnēs – www.bilesuparadize.lv, www.koncertzalelatvija.lv un www.ventasbalss.lv.

Programmā iekļauto skaņdarbu izpildījumā Ventspils Kamerorķestra grupai, ko šoreiz veidos tikai profesionāli mūziķi, pievienosies izcils atskaņotājsastāvs. Alana Hovanesa  Koncertu arfai un stīgu orķestrim Op.267 izpildīs arfiste Dārta Tisenkopfa. Tomāzo Antonio Vitali “Čakona” (Otorīno Respīgi pārlikumā) muzicēs vijolniece Sanita Salmane un pianiste Zane Volberga. Savukārt solisti Aija Vītoliņa (balss), Inita Āboliņa (akordeons), Zane Volberga (klavieres), Kaspars Zemītis (ģitāra), Ivars Ozols(bass), Ivo Krūskops (perkusijas), kā arī speciāli šim koncertam veidotā Latvijas profesionālo koru mākslinieku vokālā grupa ”Los Intocables” piedalīsies Ariela Ramireza kantātes “Navidad Nuestra” atskaņojumā.

Koncertu vadīs muzikoloģe un Latvijas Radio 3 programmu vadītāja Liene Jakovļeva.

Armēņu izcelsmes amerikāņu komponists Alans Hovaness (1911 – 2000) daiļrades mantojumā atstājis 67 simfonijas, kā arī koncertus dažādiem instrumentiem. Koncerts arfai un stīgu instrumentu orķestrim tapis 1973. gadā. Skaņdarbam piemīt komponistam raksturīgā stilistika, apvienojot austrumu un rietumu  mūzikas tradīcijas, arhaisko ar laikmetīgo. Skaņdarbs grauj stereotipu par romantisku, burbuļojošu arfas skanējumu. Instruments skan  minimālistiski un tumši kā no senatnes augšāmcelta mūsdienu arfas priekštece.

Itāļu komponists Tomāzo Antonio Vitali (1663 – 1745), kurš jau divpadsmit gadu vecumā muzicējis galma orķestrī Modēnā, vēlāk kļūstot par orķestra koncertmeistaru, savas dzīves laikā bijis slavens tieši kā vijoļspēles virtuozs. Sonātes un instrumentālā mūzika ir komponista atstātais daiļrades mantojums, kuras augstākais punkts neapšaubāmi ir “Čakona” vijolei un basso continuo.

Argentīniešu komponists Ariels Ramiress (1921 – 2010) kantāti “Navidad Nuestra” sarakstījis 1964. gadā. Franču šansonjē Gilles Dreu, nejauši dzirdot  kantātes atskaņojumu, uzrunājis citu franču dziesminieku - dzejnieku Pierre Delanoe, pārtulkot kantātes daļu franču valodā. Tā tapa pasaulē slavenais hits “Alouette”, kura muzikālo aranžējumu veidojis Pols Moriā. PSRS šī dziesma tika izmantota kā tituldziesma skatītāju iemīļotajam televīzijas raidījumam “Dzīvnieku pasaulē”.

Ventspils Kamerorķetra Ziemassvētku koncerta “Uz kurieni Tu dodies, mazais eņģeli…” tiešraides biļete jeb pieejas kods nopērkams interneta vietnē – www.bilesuparadize.lv. Tā cena – 5.00 EUR. 

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti