02
Aug
Sākums:21:00
|
Lielā zāle
8.00
-
15.00

Valgeir Sigurðsson & Daniel Pioro | Dissonance

Valgīrs Sigurdsons (Valgeir Sigurðsson) ir viens no ievērojamākajiem savas paaudzes islandiešu komponistiem, kurš savā daiļradē jauc kompozīciju laikmetīgajā klasiskajā mūzikā ar ezotērisku elektronisko mūziku, klausītājam lielākoties liedzot atšķirt vienu no otras. Pēc tam, kad 1997. gadā Sigurdsons Reikjavīkā bija iekārtojis nu jau par leģendāru kļuvušo studiju “Greenhouse Studios” (kur lielu daļu sava debijas albuma ierakstījuši arī “Instrumenti”) un lēni, pacietīgi izkopis savas skaņu inženiera, producenta un programmētāja iemaņas, viņš 1998. gadā uzsāka vairākus gadus ilgu sadarbību ar tautieti Bjorku, par kuras vairāku ierakstu muzikālo noformējumu viņš ir vistiešākajā veidā atbildīgs. Pēc izdevniecības “Bedroom Community” dibināšanas kopā ar domubiedriem Niko Mjūliju (Nico Muhly) un Benu Frostu (Ben Frost), mūziķi ar šī nu jau vietām par “kulta izdevniecību” dēvētā leibla starpniecību realizējuši ne tikai savus katra paša solo ierakstus, bet klausītājus iepazīstinājuši arī ar virkni citu talantīgu mūziķu.

Kopš savas līdz šim vienīgās viesošanās Latvijā ar koncertu “Vaļu vērošanas tūres” ietvaros 2010. gada maijā Ventspilī, Sigurdsons klausītāju uzmanībai nodevis divus solo albumus - “Architecture Of Loss” (2012) un “Dissonance” (2017). Lai arī pēdējā materiāls tapis ciešā sadarbībā ar čellistu Līamu Bērnu (Liam Byrne), 2. augusta audiovizuālajā priekšnesumā uz koncertzāles “Latvija” skatuves Valgīrs Sigurdsons talkā aicinās britu vijolnieku Danielu Pioro (Daniel Pioro). Viņa debijas solo albums “Dust” ir viens no jaunākajiem “Bedroom Community” izdevumiem, un tajā ietverti arī V. Sigurdsona skaņdarbi solo vijolei un elektronikai.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv

Pirkt biļeti