18
Nov
Sākums:16:00
|
Lielā zāle
BEZMAKSAS

Valsts Svētku koncerts

18. novembrī plkst. 16.00 koncertzāle “Latvija” aicina ventspilniekus klātienē apmeklēt Valsts svētku koncertu, vai arī vērot koncerta tiešraidi internetā - www.ventspils.lv un www.facebook.com/ventspilslv.

Ieejas kartes klātienes koncerta apmeklējumam no 12. novembra pieejamas koncertzāles kasē. Katrs interesents varēs saņemt 1 ieejas karti, kas paredzēta 2 personām.

Šī gada Valsts svētku koncertā piedalīsies dziedātāji – soprāns Ilze Grēvele-Skaraine un tenors Juris Vizbulis –, sitaminstrumentālists Edgars Saksons, kā arī ērģelnieks Aigars Reinis. Programmā iekļauti dažādu laiku un paaudžu latviešu komponistu skaņdarbi. Izskanēs Jāzepa Vītola, Jāņa Ivanova, Marģera Zariņa, Riharda Dubras, Riharda Zaļupes, Jāņa Lūsēna vokālās un instrumentālās kompozīcijas.

“Lielā mūzikas balvas 2019” nominante, dziedātāja Ilze Grēvele-Skaraine dziedātprasmi pilnveidojusi trīs augstskolās – Latvijas Mūzikas akadēmijā, Hāgas karaliskajā konservatorijā un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijā. 2018. gadā plūkusi uzvaras laurus starptautiskajā konkursā “Ineses Galantes talanti”, 2019. gadā ieguvusi otro vietu starptautiskajā Alīdas Vānes jauno operdziedātāju konkursā. Māksliniece ir baroka kora “Collegium Choro Musici Riga” un senās mūzikas ansambļa “A’baronin Ensemble” dalībniece. Tomēr aizvien biežāk Ilzes Grēveles-Skaraines spožais soprāns uzmanību piesaista tieši solistes ampluā.

Tenors Juris Vizbulis muzikālās gaitas sācis Alsungas Mūzikas skolā kā pianists. Jelgavas mūzikas koledžā pievērsies vokālajai mākslai un 2009. gadā absolvējis J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālo nodaļu. Muzikālo izglītību turpinājis Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā. Dziedātājs regulāri koncertē Latvijā un ārvalstīs, piedāvājot klausītājiem garīgās mūzikas programmas balsij un ērģelēm, kā arī kamermūzikas koncertus. Sadarbībā ar franču ērģelniekiem jau trešo gadu pēc kārtas notiek viņa koncerti Francijas baznīcās.

“Latvijas Lielās mūzikas balvas 2001” laureāts Edgars Saksons ir solists, kamermūziķis, orķestra mūziķis, teatralizētu mūzikas projektu dalībnieks. Mākslinieks ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sitaminstrumentu grupas koncertmeistars un “LNSO fonda” valdes priekšsēdētājs. Kopš 2014. gada Edgars Saksons pilda Ukmerges Starptautiskā sitaminstrumentālistu festivāla mākslinieciskā vadītāja pienākumus. Rīko un vada meistarklases un seminārus Latvijā, Lietuvā, Francijā, Beļģijā, Krievijā, Baltkrievijā.

“Lielās mūzikas balvas 2019” laureāts Aigars Reinis ir Rīgas Doma mūzikas direktors un katedrāles ērģelnieks. Ilgu laiku bijis Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes ev. lut. baznīcas ērģelnieks, Latvijas Radio kora un kamerkora “Ave Sol” mākslinieks, vokālās grupas “Schola cantorum Riga”  dziedātājs. Ērģeļspēli apguvis J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Tālivalža Dekšņa. Prasmes papildinājis pie Ludgera Lomaņa un Hansa Ūlas Eriksona, kā arī Uplandes Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā. Ar panākumiem piedalījies starptautiskos konkursos. Sniedzis koncertus daudzās Eiropas valstīs. 

Programmā:
Jānis Ivanovs:  Svētku uvertīra (T.Dekšņa transkripcija)/ ērģelēm un sitaminstrumentiem
Marģeris Zariņš/ Jānis Rainis: Sudrabota gaisma (fragments Nr.1 - 6)/ soprānam un ērģelēm
Marģeris Zariņš: Divertisments, 3. daļa Allegro moderato/ ērģelēm un sitaminstrumentiem
Rihards Dubra/ Inese Zandere: Dārza psalms no “Kartupeļu opera”/ tenoram un ērģelēm
Jānis Ivanovs/ Tālis Matīss: Sauleskalnā/ tenoram un ērģelēm
Jāzeps Vītols/ Jānis Poruks: Aizver actiņas un smaidi/ tenoram un ērģelēm
Rihards Zaļupe: Orbis terrarum, 2. un 3. daļas/ sitaminstrumentiem un ērģelēm
Jānis Lūsēns/ Guntars Račs: Pūt, vējiņi/ tenoram, sitaminstrumentiem un ērģelēm
Jānis Lūsēns/ Normunds Beļskis: Kurzeme/ soprānam, tenoram, sitaminstrumentiem un ērģelēm
Jānis Lūsēns/ Māra Zālīte: Sapnis un mīlestība/ soprānam, tenoram un ērģelēm
Jānis Lūsēns/ Normunds Beļskis: Kā maigi dzelošs rožu krūms/ soprānam, tenoram, sitaminstrumentiem un ērģelēm

Pasākums paredzēts tikai vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros. Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāuzrāda.

 

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds