19
Aug
Sākums:
|
Lielā zāle
63.00
-
90.00

Vasarnīca 2022 | Trīs dienu biļete | 19., 20. un 21. augusts

Trīs dienu biļetē ietilpst šādu koncertu apmeklējums:

1. "Vasarnīca 2022 | Reiha "Tuksneša mūzika" un LNSO" 19. augustā plkst. 20:00 koncertzāles "Latvija" Lielajā zālē

Festivāla “LNSO vasarnīca” pirmajā koncertā klausīsimies trīs solo miniatūras un grandiozu minimālisma šedevru. Santas Ratnieces trauslajā un krāšņajā skaņugleznā zīmētas arābu un persiešu arhitektūrai zīmīgās ornamentētās velvju formas — mukarnas. Lučāno Berio Sekvenci obojai nospēlēt pa spēkam, komponista vārdiem, ir “ne tikai tehniski prasmīgam, bet arī intelektā virtuozam mūziķim”. Ģerģs Ligeti savās etīdes licis visneiedomājamākās ritma spēles. Savukārt Stīva Reiha “Tuksneša mūzika” ir viens no spēcīgākajiem amerikāņu minimālisma darbiem, un tajā izmantota Viljama Karlosa Viljamsa dzeja: pāri tumsai un iznīcībai — gaisma, kas simbolizē radošo garu, iztēli un mīlestību. “Kas var būt pārāks par gaismu,” saka Viljamss un Reihs.

2. "Vasarnīca 2022 | LNSO un Prometejs" 20. augustā plkst. 20:00 koncertzāles "Latvija" Lielajā zālē

Artura Maskata partitūru My river runs to thee, kuras nosaukums ņemts no amerikāņu dzejnieces Emīlijas Dikinsones panta, 2019. gadā pirmatskaņoja Bostonas simfoniskais orķestris maestro Andra Nelsona vadībā. “Upe”, komponista vārdiem, “simbolizē dzīvību, brīvību un mīlestību. Ko tādu, kas cilvēkam dots no augšas un vada viņa dzīvi.” Savukārt Skrjabins dzīves nogalē realizē grandiozas un filozofiska misticisma pilnas muzikālās idejas. Poēmas “Prometejs” nozīmīgā klavieru partija uzticēta harismātiskajam pianistam Andrejam Korobeiņikovam un rāda īsteni heroisku tēlu, kas pretnostatīts orķestrī atveidotajam bezgalīgajam kosmosam.

3. "Vasarnīca 2022 | Operdīva Emīlija D’Andželo un LNSO" 21. augustā plkst. 17:00 koncertzāles "Latvija" Lielajā zālē

Festivāla noslēgumā pirmo reizi uz Latvijas skatuves kāps spilgtā itāļu izcelsmes kanādiešu dziedātāja Emīlija D’Andželo. Vien 26 gadu vecumā D’Andželo jau regulāri viesojas labākajos pasaules opernamos, un mūziķes piedāvātais repertuārs iesniedzas visu laikmetu un stilu skaņurakstos. Apvienojumā ar noslēpumaino tēlu D’Andželo kļuvusi par akadēmiskās mūzikas sensāciju visā pasaulē. Visupirms klausīsimies vīnieša Albana Berga agrīnās dziesmas, un te mūzikas valodā romantiskas un pat impresionistiskas krāsas mijas ar dodekafonās kompozīcijas tehnikas meklējumiem. Pēc Berga — mūzika no Emīlijas D’Andželo pērn izdotā albuma enargeia, kura centrā ir viduslaiku mūķenes, mistiķes, zintnieces un komponistes Bingenes Hildegardes fascinējošā personība. Albumā dzirdamais — tā ir oriģināla un apburoša skaņas pieredze. 

 

Organizē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un SIA "Kurzemes filharmonija".
Pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

*biļetē neietilpst LNSO festivāla "Vasarnīca 2022" pasākumi un koncerti bērniem un jauniešiem

 

Pirkt biļeti