15
Mar
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
5,00

Ventspils Ērģeļu dienas 2024. Džeza noskaņās

Aigars Reinis – ērģeles
Aigars Raumanis – saksofons
Ernests Mediņš – perkusijas

Koncertprogrammā “Džeza noskaņās” apvienojušies trīs domu biedri – Lielās Mūzikas balvas laureāti saksofonists Aigars Raumanis un ērģelnieks Aigars Reinis, kā arī sitaminstrumentālists Ernests Mediņš. Visi trīs ir atzīti klasiskās mūzikas interpreti, bet šajā programmā skatiens paveras citādā virzienā – džeza sonāte, blūzs, Dienvidamerikas ritmi un improvizācijas. Baznīcā ērģelēm tas būtu neierasti, bet Ventspils koncertzālē iespējami. 
Slavenā “Rapsodija blūza stilā” (G. Geršvins) šoreiz izskanēs Tobiasa Culegera  transkripcijā ērģelēm solo, savukārt Fila Vuda sonāte aizvedīs džeza noskaņās ar tajā ietvertajām improvizācijām. Šveices komponists Gija Bovē savā “Sarasotā” laiskojas viegli džezīgās harmoniju krāsās, savukārt Dienvidamerikas ritmi aizrauj Villa Lobosa Fantāzijā un “Brazileira” Dariusa Mijo mūzikā. Un tam visam pa vidu arī viens no aizraujošākajiem latviešu komponistiem Platons Buravickis, kura “Debespulkstenis” rakstīts tieši šim sastāvam un pirmatskaņots 2019. gadā.

“Ventspils ērģeļu dienas 2024” rīko Ventspils Mūzikas vidusskola, atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pirkt biļeti