29
Nov
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
5.00

Ventspils kamermūzikas dienas | Jauno klavierspēles meistaru koncerts

Programmā: J.Vītols, F.Šopēns, S.Bortkevičs, A.Grīnbergs, K.Debisī.

Rīko Ventspils Mūzikas vidusskola, atbalsta Ventspils pilsētas dome.

Koncertā spēlēs divi jauni un daudzsološi Ventspils Mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas pedagogi - Olga Trubenko un Andrejs Grīnbergs. Abi pianisti šoruden ar labiem panākumiem piedalījās Jāzepa Vītola 8. Starptautiskajā pianistu konkursā, kas nozīmē, ka abi ir vislabākajā tehniskajā formā un ir ieguldījuši maksimāli daudz laika un pūļu koncertprogrammu sagatavošanā savu profesoru vadībā un atbalstā. Koncerts parādīs Ventspils pianistu sniegumu brīdī, kad viņi ir vislabāk sagatavoti. 

Par sava studenta Andreja sniegumu konkursā Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas klavieru katedras profesors Juris Žvikovs raksta šādi: “..liels paldies manam studentam Andrejam Grīnbergam par dziļu iepriecinājumu, divās konkursa kārtās parādot sevis šī brīža labāko pianista - mūziķa versiju. Ko vēl labāku pedagogs var vēlēties!”.

Olga Trubenko koncerta gaidās pauž: “Man ir īpašs prieks par iespēju uzstāties mājās, uz koncertzāles "Latvija" skatuves ar izvērstu soloprogrammu, dalīties ar skaistu dažādu laikmetu mūziku un izbaudīt mirkli kopā ar klausītājiem. Ka arī liels prieks uzstāties brīnišķīgā kompānijā ar Andreju Mārtiņu Grīnbergu. Pavadīsim rudeni kopā!”. 

Savukārt Andrejs Grīnbergs izsakās šādi: “Domāju, mums kopā ar Olgu šis Kamermūzikas dienu notikums būs ne tikai koncerts, bet arī sava veida atskaites punkts – mūsu programmās iekļautos skaņdarbus gatavojām 8. Starptautiskajam Jāzepa Vītola pianistu konkursam šī gada oktobrī. Tā būs atskaite (lai cik biedējoši, lietišķi un biedējoši - lietišķi šis vārds neizklausītos) ne tikai pedagogiem, audzēkņiem un klausītājiem, bet arī pašiem sev. Galvenā atšķirība droši vien ir apstāklī, ka šos skaņdarbus nu gatavosim mazāk konkursa situācijai, bet drīzāk ar siltumu un sirsnīgā pateicībā skolai, kurā abi mācījāmies, kuru absolvējām un kurā esam uzsākuši darbu. Iespēja dalīties padarītajā ar savējiem – iespējams, viena no vairākām laimes formulām”.

Uzaicinājums spēlēt uz koncertzāles “Latvija” skatuves ir, kā atzinība jauniem pedagogiem par drosmi un centieniem gatavojoties starptautiskam konkursam un iedrošinājums radošam darbam nākotnē.

Olga Trubenko ir Ventspils Mūzikas vidusskolas absolvente. Mācījusies  klavierspēli pie pedagoģes Ludmilas Kamiševas, paralēli apgūstot ērģeļspēli.  Pašlaik studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Jura Kalnciema klavieru klasē. Strādā Ventspils Mūzikas vidusskolā kā koncertmeistare un pedagoģe. Vairāku starptautisku un nacionālo konkursu laureāte, ka arī ērģeļu festivālu un konkursu dalībniece. Piedalījusies meistarklasēs pie tādiem pianistiem kā Šū Nings, Antuāns Buvī, Nino Žvanija, Žans Millers, Zbignevas Ibelgauptas, Juris Žvikovs, Andrejs Osokins. 

Andrejs Grīnbergs dzimis Rīgā. Absolvējis Endija Renemaņa klavierklasi Ventspils Mūzikas vidusskolā, līdztekus fakultatīvi apgūstot kompozīciju pie Andra Dzenīša. Šobrīd klavierspēli studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie asoc. prof. Jura Žvikova, savukārt Ventspils Mūzikas vidusskolā darbojas kā pedagogs un koncertmeistars.

Vairāku klavierspēles un kompozīcijas konkursu laureāts, papildinājies meistarklasēs pie tādiem māksliniekiem kā Asija Ahmetžanova, Antuāns Buvī (Antoine Bouvy), Lāslo Fašangs (László Fassang), Viljams Goldšteins (William Goldstein), Ivari Ilja, Tatjana Korsunskaja, Igors Lazko, Peter Máté, Sandra Mogensena (Sandra Mogensen), Džons Mortensens (John Mortensen), Andrejs Osokins, Reinis Zariņš un citiem.

Ventspils Mūzikas vidusskola rīko Ventspils kamermūzikas dienas kopš 2015. gada, kad festivāls pulcēja Eiropas mūzikas augstskolās studējošos latviešu mūziķus – toreiz koncertus piepildīja jaunībai raksturīgā degsme un drosme spert soli nezināmajā. Gadiem ritot, festivāls pārtapis par sadarbības caurstrāvotu notikumu profesionāļiem – skolotājiem un viņu partneriem kamermūzikā. Atstumti gan netiek arī skolas audzēkņi, vai vismaz daži labākie no tiem. Ventspils kamermūzikas dienu koncertu sēriju vieno ideja par skolu, kas ir vārti uz mūzikas pasauli - Ventspils Mūzikas vidusskola ir radošuma platforma tās rīkoto festivālu, koncertu un meistarklašu dalībniekiem, pedagogiem, audzēkņiem, absolventiem un viņu senajiem un nesen iepazītajiem draugiem mūzikā. 

Pirkt biļeti