05
Nov
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
BEZMAKSAS

Ventspils Kamermūzikas dienas | Brāmss, Šūmanis “Vācu romantika”

Vienā no skaistākajiem Ventspils Kamermūzikas dienu koncertiem skanēs pianistes Sanas Villerušas, klarnetista Anrija Pitena un čellista Riharda Štrausa iestudētā programma “Vācu romantika”.

Programmā:
Klāra Vīka-Šūmane (1819–1896)
"Trīs romances” klarnetei un klavierēm op. 22
Andante molto
Allegretto
Leidenschaftlich schnell

Roberts Šūmanis (1810–1856)
"Fantāzijskaņdarbi” čellam un klavierēm op. 73
Zart und mit Ausdruck
Lebhaft, leicht
Rasch und mit Feuer

"Vakarā“ no cikla "Fantāzijskaņdarbi” klavierēm op. 12
 

Johanness Brāmss  (1833–1897)
Intermeco op. 117
Trio klavierēm, klarnetei un čellam la minorā op. 114
Allegro
Adagio
Andantino grazioso
Allegro

Par Ventspils Kamermūzikas dienām

Trīs gadus Ventspilī ir notikušas Ventspils Kamermūzikas dienas, kuru laikā krāšņus koncertus spēlējuši talantīgie, ārpus Latvijas studējošie latviešu mūziķi; pieaicinātie mūzikas profesionāļi - vijolniece no Somijas Minna Pensola, dāņu čellists Jakobs Kūlbergs un Parīzē strādājošā latviešu vijolniece Magdalēna Geka; Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogi un audzēkņi.

Festivāla ceturtais, 2019.gads, ir zīmīgs ar grandiozu, vēsturisku notikumu – jaunās Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas atklāšanu. Tas ir valstiski svarīgs notikums, kas piesaista lielu uzmanību gan jaunajai ēkai, gan skolai, gan Ventspilij un tās kultūras norisēm.

Šī ir lieliska izdevība Latvijas mērogā demonstrēt Ventspils un Ventspils Mūzikas vidusskolas radošo potenciālu, mūsu skolas izcilo pedagogu – profesionālu, koncertējošu mūziķu sniegumu uz jaunajām skatuvēm. Šobrīd Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu komandā ir: Lielās mūzikas balvas laureāte ērģelniece Kristīne Adamaite; lieliskais klavieru duets - Sana Villeruša un Francis Gaiļus; neskaitāmu starptautisko konkursu laureāts, Parīzē izglītību guvušais pianists Endijs Renemanis; lieliskais klarnetists Anrijs Pitens, talantīgie metālpūšaminstrumentalisti Rudolfs Kūlbergs un Jānis Pusplatais, jaunā profesionāle vijolniece Dita Immermane un daudzi citi – saraksts ir garš, lai piedod nepiesauktie.

 

Organizē Ventspils Mūzikas vidusskola