16
Dec
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
5.00

Ventspils Kamermūzikas dienas I Bahs. Dambis. Grīnbergs

Programma “Bahs. Dambis. Grīnbergs.” tapusi Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu Kristīnes Adamaites (ērģeles) un Ilonas Meijas (flauta) sadarbībā ar izcilo latviešu dziedātāju Ievu Paršu.

Koncerta programma:
Pauls Dambis (1936) Toccata alla fantasia
Johans Sebastiāns Bahs (1685-1750) Sonāte si minorā flautai un ērģelēm BWV 1030
Pauls Dambis Balāde balsij un ērģelēm
Andrejs Grīnbergs (2001) Undae maris / Jūras viļņi
Pauls Dambis Ballata no cikla “Šekspīra mūzika”
Johans Sebastiāns Bahs Ārija no kantātes “Ich habe genug” BWV 82
Johans Sebastiāns Bahs An Wasserflüssen Babylon BWV 653
Andrejs Grīnbergs Triptihs balsij, flautai un ērģelēm

Piedalās:
Ieva Parša – balss
Ilona Meija – flauta
Kristīne Adamaite – ērģeles

Kristīne Adamaite par izvēlēto programmu izsakās šādi: “Flauta, ērģeles un balss jau izsenis ir bijusi saderīga vienība. Toties Bahs, Dambis un Grīnbergs laikam satiksies pirmoreiz. Un pirmoreiz skatuvi dalīs atskaņotāju trio Ieva Parša, Ilona Meija un Kristīne Adamaite, kuru dzīvesgaitās ir daudz paralēlu līniju, tādēļ beidzot pienācis brīdis arī kopīgai koncertprogrammai.

Izvēlētā komponistu trijotne pārstāv dažādus laikmetus - klausītājiem būs iespēja veldzēties Johana Sebastiāna Baha harmonijā, ieklausīties Paula Dambja mūsdienīgajā valodā un kopīgi piedzīvot ventspilnieka Andreja Grīnberga jaundarba dzimšanu.

Pauls Dambis savu tokātu ērģelēm raksturo kā spēli ar baroka formām un stilistiku. Spēle un saspēle varētu būt šīs programmas vadmotīvs. Trīs komponisti un trīs atskaņotāji kopīgā skatuves telpā runās par skaisto, zudīgo, nebeidzamo. Par nemainīgi pārvērtīgo. Lai kopīgi nonāktu pie J.S.Baha kantātes vēstījuma: Ich habe genug - man ir gana”.

Pasākums paredzēts tikai vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros. Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāuzrāda.

 

Organizē Ventspils Mūzikas vidusskola

Pirkt biļeti