26
Nov
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
BEZMAKSAS

Ventspils Kamermūzikas dienas | Muzikālā apvienība "Pulsar"

Ventspils Kamermūzikas dienas - “Pulsar”: Dāvis Sliecāns, Ilona Meija, Marta Spārniņa, Kristaps Bergs

Koncertu rīko Ventspils Mūzikas vidusskola, finansē Ventspils pilsētas dome, palīdz rīkot Ventspils Kultūras centrs un SIA “Kurzemes Filharmonija”. Koncerts apmeklējams ar ieejas kartēm, kas bez maksas ir pieejamas koncertzāles “Latvija” kasē. Viena persona var izņemt divas bezmaksas ieejas kartes.
Ventspils Mūzikas vidusskola kuplinās Ventspils Kamermūzikas dienu koncertu sēriju ar Rīgas draugu uzstāšanos. Apvienību “Pulsar” izveidojis Ventspils Mūzikas vidusskolas Andra Puziņa alta klases absolvents, ventspilnieks Dāvis Sliecāns.

Muzikālā apvienība "Pulsar"
Par pulsāriem, jeb pulsējošajām zvaigznēm tiek sauktas zvaigznes, kuru spožums ik pa laikam pulsē no tajās notiekošajiem procesiem - pulsēšanas, izvirdumiem, sprādzieniem.
Muzikālajā apvienībā "Pulsar" apvienojušies Latvijā pazīstami kamermūziķi, kolēģi kamerorķestrī "Sinfonietta Rīga" - orķestra koncertmeistare, vijolniece Marta Spārniņa, flautu grupas koncertmeistare Ilona Meija, altu grupas koncertmeistars Dāvis Sliecāns, kā arī domubiedrs, čellists Kristaps Bergs. Šis ir apvienības kodols, kas atvērts variācijām atkarībā no koncertprogrammas tēmas un rakstura.
Mūziķi un mākslinieki visos laikos īpaši jūtīgi uztvēruši pasaulē notiekošos procesus. Šīs apvienības uzmanības centrā ir daba, tās aizsardzība un planētas ekoloğiskās izmaiņas. Tādēļ arī pirmās koncertprogrammas tēma ir "Koku dzīve".

Koncerta programma
Bingenes Hildegarde (1098–1179)
"O Ignee Spiritus"

Līga Celma-Kursiete (1978)
"Galotnes"

Klods Debisī (1862–1918)
"Syrinx"

Līga Celma-Kursiete
"Stumbrs"

Henrijs Pērsels (1659–1695)
Fantāzijas violām Nr. 1 un Nr. 2

Līga Celma-Kursiete
"Lapotne"

Volfgangs Amadejs Mocarts (1756–1791)
Flautas kvartets Re mažorā K.285

Aigars Raumanis (1997)
"Destroy me"

Moriss Ravēls (1875–1937)
Sonāte vijolei un čellam 1. un 2. daļa

Līga Celma-Kursiete
"Saknes"

Džons Taveners (1944–2013)
"Out of the night"

Par Ventspils Kamermūzikas dienām

Trīs gadus Ventspilī ir notikušas Ventspils Kamermūzikas dienas, kuru laikā krāšņus koncertus spēlējuši talantīgie, ārpus Latvijas studējošie latviešu mūziķi; pieaicinātie mūzikas profesionāļi - vijolniece no Somijas Minna Pensola, dāņu čellists Jakobs Kūlbergs un Parīzē strādājošā latviešu vijolniece Magdalēna Geka; Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogi un audzēkņi.
Festivāla ceturtais, 2019.gads, ir zīmīgs ar grandiozu, vēsturisku notikumu – jaunās Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas atklāšanu. Tas ir valstiski svarīgs notikums, kas piesaista lielu uzmanību gan jaunajai ēkai, gan skolai, gan Ventspilij un tās kultūras norisēm.
Šī ir lieliska izdevība Latvijas mērogā demonstrēt Ventspils un Ventspils Mūzikas vidusskolas radošo potenciālu, mūsu skolas izcilo pedagogu – profesionālu, koncertējošu mūziķu sniegumu uz jaunajām skatuvēm. Šobrīd Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu komandā ir: Lielās mūzikas balvas laureāte ērģelniece Kristīne Adamaite; lieliskais klavieru duets - Sana Villeruša un Francis Gaiļus; neskaitāmu starptautisko konkursu laureāts, Parīzē izglītību guvušais pianists Endijs Renemanis; lieliskais klarnetists Anrijs Pitens, talantīgie metālpūšaminstrumentalisti Rudolfs Kūlbergs un Jānis Pusplatais, jaunā profesionāle vijolniece Dita Immermane un daudzi citi – saraksts ir garš, lai piedod nepiesauktie…