14
Nov
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
10.00
-
12.00

Ventspils rakstnieku mājas stāsti

Koncertā “Ventspils rakstnieku mājas stāsti” muzicēs  jauktais koris “Ventspils”, Ventspils Kamerorķestris, kā arī kupla solistu plejāde – mecosoprāns Ieva Parša, soprāns Evelīna Plostniece, baritons Eduards Siliņš, akordeoniste Inita Āboliņa, pianiste  Zane Volberga, vijolnieces Sanita Salmane un Jekaterina Rosuščana, čellists Pēteris Ozoliņš, ērģelnieks Aigars Reinis un saksofonists Renārs Lācis. Pie diriģenta pults - Aigars Meri. Koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

Projekta ideja dzimusi pirms vairākiem gadiem. Tās pamatā vēlme radīt un plašākai publikai piedāvāt īpašus latviešu mūzikas jaundarbus. Unikalitāti idejai piešķir apstāklis, ka uzrunātie komponisti savam skaņdarbam iedvesmu smēlušies un tekstos izmantojuši tieši Ventspilī tapušus literārus darbus.

Aicinājumam iesaistīties projektā atsaukušies astoņi spilgti, atšķirīgi, dažādu paaudžu mūziķi un komponisti – vecmeistars Aldonis Kalniņš, ģitārists un komponists Kaspars Zemītis, grupas “The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs, komponists, diriģents un pedagogs Andris Kontauts, džeza mūziķis Ritvars Garoza, meiteņu kora “Spīgo” mākslinieciskā vadītāja Līga Celma – Kursiete, polifonijas lielpratējs Georgs Pelēcis, kā arī dziedātājs, mūzikas autors, producents un diriģents Andris Sējāns. Katrs no nosauktajiem izvēlējies sev tuvas dzejas rindas un ietērpis tās mūzikā. Komponistus iedvesmojuši gan ķīniešu dzejnieka Dzjidi Madzjas (Ulda Bērziņa atdzejojums), gan latviešu autoru - Rutas Štelmaheres, Līgas Celmas – Kursietes, Sergeja Timofejeva, Eduarda Aivara, Ulda Bērziņa, Ingas Gailes un Ineses Zanderes, darbi.

 

 

 

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv

 

Pirkt biļeti