02
Nov
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
BEZMAKSAS

Vienoti mūzikā | Tautas deju ansambļa “Barvinok” no Vinnicas (Ukraina) un Ventspils mūzikas vidusskolas audzēkņu koncerts

Trešdien, 2. novembrī plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” notiks Ventspils Mūzikas vidusskolas kolektīvu audzēkņu un Vinnicas (Ukraina) pilsētas bērnu un jauniešu mākslinieciskās un horeogrāfiskās izglītības centra “Barvinok”(Барвінок) dejotāju un sitaminstrumentu kolektīvu audzēkņu kopkoncerts “Vienoti mūzikā”.

Ansamblis “Barvinok” dibināts 1984. gadā. Ansambļa dibinātājs un pastāvīgais vadītājs ir Ukrainas Tautas mākslinieks Petro Boiko. Lieliskas uzstāšanās prasmes, spilgts jauniešu talants, kultūras mantojuma apgūšana un daudzveidīgs tā pasniegšanas veids ir faktori, kas nodrošina ansambļa panākumus. Kopš dibināšanas ansamblis “Barvinok” ir kļuvis par daudzu festivālu uzvarētāju un laureātu vairāk nekā 30 pasaules valstīs, kā arī savā dzimtenē – Ukrainā.

2022. gada vasarā tautas deju ansamblis “Barvinok” uzsāka koncertturneju Eiropas pilsētās, lai vāktu līdzekļus gan Ukrainas bruņoto spēku atbalstam, gan cilvēkiem, kas cietuši Krievijas karadarbībā pret Ukrainu. Koncerti norisinājās vairāk nekā 10 pilsētās Polijā, Francijā un Vācijā. Rudenī, pateicībā par palīdzību Ukrainai šajā grūtajā laikā, kolektīvs ar Vinnicas pilsētas pašvaldības atbalstu ieplānojis koncertus Polijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.

Koncertu organizē Ventspils mūzikas vidusskola. Koncerts notiek Ukrainas pilsētas Vinnicas un Ventspils sadraudzības dienu (https://bit.ly/3FnqhUt)  ietvaros ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības atbalstu. Ieeja pasākumos bez maksas.