24
Jūl
Sākums:17:00
10.00

Viens | Koncerts-performance | Koncertzāles jubileja

Trīs dienas, no 24. līdz 26. jūlijam, koncertzāle “Latvija” atzīmēs 1 gada jubileju, aicinot viesus uz koncertu-performanci “Viens”, kuras radošās koncepcijas autori ir Krista un Reinis Dzudzilo.

Koncerts-performance “Viens” būs ceļojums koncertzālē un komponista Dariusa Mijo (Darius Milhaud) mūzikā. Katrs jubilejas viesis tiks aicināts piedzīvot gan intīmu dialogu ar katru kamerorķestra instrumentu atsevišķi, gan vienoties kopīgā muzikālā pieredzē, Sešām mazajām komponista simfonijām izskanot orķestra izpildījumā koncertzāles Lielajā zālē. Par godu šim notikumam diriģents Aigars Meri ir pulcējis vienreizēju Jubilejas kamerorķestri, kurā muzicēs gan Ventspils Kamerorķestra un jauktā kora “Ventspils”, gan dažādu Latvijas profesionālo kolektīvu mūziķi.

Respektējot joprojām pastāvošos kultūras pasākumu apmeklējuma ierobežojumus, viesu izvēlei tiek piedāvāti septiņas koncerta-performances “Viens” norises laiki – 24. jūlijā plkst. 17:00 un 20:00, 25. jūlijā plkst. 13:00, 17:00 un 20:00, kā arī 26. jūlijā plkst. 13:00 un 17:00.

Radošais tandēms Krista un Reinis Dzudzilo par gaidāmo jubileju stāsta: “Viens ir ceļš, kas paver jaunu klausīšanās pieredzi, jaunu veidu, kā atrast ierasto koncerta vietu. Sekot Vienam ceļam, Vienam instrumentam kā atslēgai, kas ver durvis un ļauj ieraudzīt Vienību. Visa koncertzāle – Viens organisms, kas piedzīvo visas sešas Mijo Mazās simfonijas. Ceļotājs, kurš piedzīvo gan koncertzāli un tās arhitektūru, gan katras simfonijas mūzikas ēku. Tā ir iedziļināšanās detaļās pirms atklājas viss kopums. Tā ir domāšana par indivīda balss nozīmi. Vai tad, ja esi to iepazinis personīgi, atpazīsi pūlī? Vai tā joprojām tevi vadīs? Vai gribēsi to atrast? Vai varbūt kopā ar citiem tā saplūdīs Vienā?”

Par “Franču sešiniekam” piederošā Dariusa Mijo (1892 – 1974) daiļradi pieņemts runāt, reizē izceļot viņa poli-tonālos, dauzonīgos darbus un novērtējot tajos jaušamo spilgto, individuālo stilu un pretrunas. Komponista darbu pirmatskaņojumus pavadījuši apzīmējumi “premjeras skandāls”, “skandaloza atmosfēra” un “neaprakstāms skandāls”. Neatzīstot mūzikas dalījumu ne žanros, ne laikposmos, ne manierēs, Mijo savulaik paudis: “Visa mūzika ir laba un tiesīga pastāvēt, atskaitot garlaicīgo!”

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti