12
Jūl
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
10.00

Žans Batists Dulsē un Aurēlija Šimkus

Skaistā vasaras vakara koncertā pianisti Žans Batists Dulsē (Jean Baptiste Doulcet) un Aurēlija Šimkus spēlēs Dāvida Kļaviņa radītās klavieres 470i. Brīvā gaisotnē izbaudīsim smalku saspēli, brīnišķīgu mūziku un pārsteidzošu improvizāciju. 

Aurēlijas Šimkus izpildījumā dzirdēsim Pētera Vaska "Vasaras vakara mūziku", Ferenca Lista Otro Balādi klavierēm un Igora Stravinska Trīs daļas no baleta "Ugunsputns" Guido Agosti pārlikumā klavierēm. Pianists Žans Batists Dulsē sniegs meistarīgas improvizācijas iedvesmojoties no šīs mūzikas, radot jaunu un vienreizēju pieredzi klausītājiem. Šī būs abu talantīgo pianistu kopīgi veidotā programma īpaši koncertzāles "Latvija" klavierēm 470i, kuras ir unikālas ar savu skaņas raksturu, dinamiku, dzidrumu un skaņas ilgtspēju.

Parīzē dzimušais Žans Batists Dulsē (Jean Baptiste Doulcet) ir pianists, improvizators un komponists. Žans Batists Dulsē tiek uzskatīts par vienu no uzlecošajām franču klavierspēles zvaigznēm. Uzstājies pasaulē ievērojamās koncertzālēs un nozīmīgos festivālos kā solists un kamermūzikas izpildītājs, starptautiski pazīstams ar saviem improvizācijas koncertiem. Žans Batists Dulsē ir vairāku starptautisku pianisma konkursu laureāts.

Latvijas jaunā pianisma zvaigzne Aurēlija Šimkus ir piedalījusies dažādos mūzikas festivālos Eiropā, muzicējusi kopā ar Anglijas kamerorķestri, Varšavas simfonisko orķestri, Dortmundes filharmonisko orķestri, Gruzijas kamerorķestri, Reinzemes-Pfalcas filharmonisko orķestri un citiem kolektīviem. 16 gadu vecumā vācu ierakstu kompānija “Ars Produktion” izdeva viņas solo albumu “Scherzo”, kuru žurnāls “Piano News” atzina par mēneša albumu rakstot, ka “Aurēlija Šimkus ir izcila pianiste un īsts atklājums’’. Par savu otro solo albumu “Bach. Ich ruf’ zu Dir” Aurēlija ieguva vienu no Eiropas prestižākajām klasiskās mūzikas godalgām “Echo Klassik” kategorijā “Gada jaunā māksliniece”.

Koncertzāles "Latvija" lepnums “Kļaviņš M470i” ir pasaulē lielākās vertikālās klavieres. Klavieru ekskluzivitāti rada rezonators un stīgu garums, kas ietverts metāla rāmī, klavierēm ir pilna 88 taustiņu klaviatūra. Vertikālais stīgu izvietojums klavieru skanējumam dod ļoti tembrālu, dziļu un sulīgu skanējumu. Kopējais klavieru augstums ir 4,70 m, garākās stīgas garums ir 3,90 m, un lai sasniegtu klaviatūru, pianistam jādodas pa speciāli izbūvētām kāpnēm.

jeanbaptistedoulcet.com

aureliashimkus.com

klavins-pianos.com

 

Koncerts iekļauts Vasaras vakaru koncerti abonementā. Piedāvājam iegādāties abonementu Vasaras vakaru koncertiem par īpaši izdevīgu cenu (20.00 EUR). Abonementā iekļauti trīs Vasaras vakaru koncerti:

05.07. 19.00 O Sole Mio. Stīgu kvartets "Akilone" (Francija)

12.07. 19.00 Žans Batists Dulsē (Francija) un Aurēlija Šimkus 

23.07. 18.00 Orchester der Musikfreunde Bremen (Vācija), pianiste Sana Villeruša un diriģents Rida Murtada (Vācija)

Aicinām baudīt trīs skaistus vasaras vakarus kopā ar brīnišķīgu mūziku un talantīgiem māksliniekiem.

 

Pirkt biļeti