17
Dec
Sākums:16:00
|
Lielā zāle
|
Koncerta ilgums1 h / 1 daļa
20.00
-
30.00

Eiroradio Ziemassvētku koncerts

PIEDALĀS:
Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga,
Daumants Liepiņš (pianists),
Liene Andreta Kalnciema (ērģelniece),
Normunds Šnē (diriģents).

PROGRAMMĀ:

  • G. F. Hendelis - Koncerts ērģelēm un kamerorķestrim Sibemolmažorā op. 4 Nr. 6
  • A. Kalniņš - Ziemassvētku šūpuļdziesma
  • R. Dubra -  "Concertino di Natale" klavierēm un kamerorķestrim (pirmatskaņojums)
  • F. Lists - “Trīs gudro maršs” un “Iededzot Ziemassvētku eglīti” no klavieru svītas „Ziemassvētku eglīte”
  • G. F. Hendelis - Concerto Grosso Domažorā no oratorijas „Aleksandra svētki”

Koncertzāle “Latvija” sadarbībā ar Eiropas Raidorganizāciju apvienību (European Broadcasting Union, EBU) un Latvijas Radio 3 “Klasika” piedalīsies Eiroradio Ziemassvētku dienā, kas šogad tiks atzīmēta Trešajā adventē, un koncerta klausītājiem būs iespēja šo unikālo notikumu piedzīvot klātienē. Eiroradio Ziemassvētku koncerts ar Latvijas Radio 3 „Klasika” tiešraides starpniecību izskanēs vairākās Eiropas Raidorganizāciju apvienības dalībvalstīs. Eiroradio Ziemassvētku diena (Euroradio Christmas Music Day) kopš 1995. gada ir viens no gada skaistākajiem notikumiem Eiroradio sezonas piedāvājumā – šo koncertu tiešraidēm ir ļoti plašs klausītāju loks Eiropā, Ziemeļamerikā un citviet.

Lūgums ņemt vērā, ka saistībā ar starptautisko tiešraidi, ieeja koncertā atļauta tikai līdz plkst. 15.55!

Jaunatklājēja prieks un neatturama vēlme palūkoties aiz notikumu horizonta raksturo Eiroradio Ziemassvētku koncerta dalībnieku, Valsts kamerorķestri "Sinfonietta Rīga". Jau kopš orķestra dibināšanas 2006. gadā tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Normunds Šnē. "Sinfonietta Rīga" mūziķi ir kompetenti, erudīti un radošām idejām apveltīti mākslinieki, kuri ar neatslābstošu aizrautību turpina izzināt baroka un Vīnes klasicisma muzikālo mantojumu, arvien saviem klausītājiem aktualizē Jaunās Vīnes skolas un citu 20. gs. muzikālo strāvojumu un stilu virzienus, meklē spilgtas izpausmes  mūsdienu mūzikas pasaulē. Šajā koncertā orķestrim pievienosies ērģelniece Liene Andreta Kalnciema un pianists Daumants Liepiņš.

Liene Andreta Kalnciema ir viena no spilgtākajām un visaktīvāk koncertējošām savas paaudzes latviešu ērģelniecēm, kura ieguvusi starptautisku atzinību.

Daumants Liepiņš ir klaviermūzikas pasaules jaunā, uzlecošā zvaigzne. 2017. gadā saņēmis Lielo Mūzikas balvu kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”, viens no spožākajiem Latvijas mūziķiem plašu starptautisku atpazīstamību ieguvis, uzvarot vairākos prestižos konkursos. Līdzās solokoncertiem dažādās pasaules vietās, uzstājies kopā ar nozīmīgākajiem Lielbritānijas, Dānijas, Rumānijas, Gruzijas, Spānijas un Latvijas orķestriem.

Koncertu organizē SIA "Kurzemes filharmonija".

 

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti